Organizacja lawendowego sezonu:

12:00-17:00 (od poniedziałku do soboty)
Można nas odwiedzić turystycznie. Zazwyczaj w tym czasie wykonujemy różne prace na plantacji i w gospodarstwie, więc jest możliwość skorzystania ze sklepiku lawendowego. Zabronione jest w tym czasie wykonywanie zdjęć (z wyjątkiem tych pamiątkowych robionych telefonem).

17:00-21:00 (od poniedziałku do soboty)
To czas zarezerwowany dla osób biorących udział w sesjach zdjęciowych. Skorzystać z pleneru w celu wykonania sesji zdjęciowej mogą fotografowie oraz osoby prywatne. Aby skorzystać z pleneru w powyższych datach przez godzinę, należy zakupić 2 lawendowe bukiety (ich koszt to 120 zł).

12:00-20:00 (wyznaczone niedziele)
Lawendowe Dni Otwarte będą organizowane jeśli pogoda na to pozwoli. Dozwolone jest wtedy robienie pamiątkowych zdjęć telefonem, korzystanie z pleneru oraz stoiska sprzedażowego.

Prosimy o zachowanie czystości, wyrzucanie śmieci do śmietników lub zabieranie ich ze sobą oraz nie wyrzucanie niedopałków papierosów na terenie gospodarstwa. W gospodarstwie mieszka obecnie 9 przyjaznych kociaków, które chętnie podchodzą i wchodzą na kolana, prosimy o odpowiednie traktowanie naszych pupili lub unikanie ich jeśli za nimi nie przepadacie.

about-clare Lawendowy sezon jest krótki, zaczyna się w ostatnim tygodniu czerwca, trwa mniej więcej 3-4 tygodnie.
W sezonie organizujemy za pośrednictwem social mediów Dni Otwarte, podczas których można posmakować lawendowej latte, lemoniady z lawendowym syropem, upleść swój kwietny wianuszek. Wczesnym rankiem, zanim jeszcze słońce będzie zbyt nachalne, tniemy kwiaty na bukiety i wykonujemy inne prace na plantacji, a wieczorami odbywają się wcześniej umówione sesje zdjęciowe.
Tylko podczas sezonu można nabyć bukiet świeżej, intensywnie fioletowej, słodko pachnącej lawendy. Większość bukietów suszymy i sprzedajemy przez cały rok do kolejnego sezonu.

Przy kwiatach latają zapylacze, poza motylami są to oczywiście trzmiele i pszczoły, na które trzeba uważać i odpowiednio przygotować dzieci na to spotkanie. Prosimy o nie zrywanie żadnych roślin na terenie gospodarstwa, również kwiatów lawendy, będą one na pewno dostępne w sklepiku.

Można nas odwiedzić ze swoimi pupilami. Każdy osoba odpowiada za swoje zwierze i zobowiązana jest po nim posprzątać. W wyznaczonym miejscu, będą dostępne woreczki na odchody.

Przy plantacji dostępna jest przebieralnia z lustrem, toaleta oraz plac zabaw.

Organizacja sesji lawendowych

Termin na lawendową sesję należy wcześniej zarezerwować telefonicznie pod numerem 794050408.
Przewidujemy umawianie w każdej godzinie maksymalnie 5-6 fotografów (zmiany mogą nastąpić jeśli pogoda nie pozwoli na realizację zarezerwowanych sesji i trzeba je będzie przesunąć na inny termin)
Przed rozpoczęciem zdjęć fotograf zobowiązany jest do odebrania identyfikatora oraz bukietów.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 794050408