about-clare Lawendowe Zacisze, kiedyś - 70-cio stronicowy poradnik o uprawie lawendy, dzisiaj – małe gospodarstwo z prawie trzema tysiącami krzaczków lawendy. Poza lawendą w gospodarstwie rośnie również: dzika róża Hansa, bez lekarski Haschberg, śliwa tarnina i wiele innych roślin użytkowych, których różnorodność doceniają pszczoły, motyle i inne owady.

Lawendowych plantacji w Polsce jest wiele, każda z nich wytwarza podobne produkty. Jesteśmy fanami handlu regionalnego i staramy się go uskuteczniać, dlatego wolimy kiedy nabywacie nasze produkty u nas, lub kiedy je Wam dostarczamy. Nasz rynek lokalny to nasz powiat, nasze województwo.

Nasze gospodarstwo jest pełne zwierząt, dlatego praktycznie zawsze ktoś jest na miejscu, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.
Odwiedzając nas przygotujcie się na kręcące się wokół nóg i domagające się pieszczot kociaki, obecnie mamy ich 10, są też dwie kozy „z odzysku” ;) Rosa i Rugosa, jest nasza 70 kg suczka z problemami, której nikt nie chciał, obecnie piękna (kiedyś nieopierzona) nimfa i jej partner, klacz na emeryturze i parę innych.

Lawendowy sezon jest krótki, zaczyna się w ostatnim tygodniu czerwca, trwa mniej więcej 3-4 tygodnie.
W sezonie organizujemy za pośrednictwem social mediów Dni Otwarte, podczas których można posmakować lawendowej latte, lemoniady z lawendowym syropem, upleść swój kwietny wianuszek. Wczesnym rankiem, zanim jeszcze słońce będzie zbyt nachalne, tniemy kwiaty na bukiety i wykonujemy inne prace na plantacji, a wieczorami odbywają się wcześniej umówione sesje zdjęciowe.
Tylko podczas sezonu można nabyć bukiet świeżej, intensywnie fioletowej, słodko pachnącej lawendy. Większość bukietów suszymy i sprzedajemy przez cały rok do kolejnego sezonu.

Kwitnienie lawendy jest krótkie, ale jej zapach towarzyszy nam przez cały rok :)